7 problemów, z którymi radzi sobie olej tamanu

Stuprocentowy ekstrakt olejowy z orzechów azjatyckiego drzewa Tamanu to wyjątkowy środek leczniczy i pielęgnacyjny, który wykazuje najwięcej właściwości spośród wszystkich podobnych olejów. Jest dość drogim i luksusowym produktem, dlatego rzadko wykorzystuje się go w domowej pielęgnacji. Nie mniej jednak warto w niego zainwestować, a potwierdzeniem tego niech będzie 7 najpopularniejszych problemów, na które sposobem jest olej tamanu.

1. Zmiany skórne, niedoskonałości cery

Olejek tamanu wykorzystuje się w pielęgnacji oraz leczeniu cery problematycznej, która wymaga skutecznego sięgnięcia do przyczyny problemu. Olej tamanu bardzo dobrze rozjaśnia przebarwienia, uelastycznia skórę i leczy stany zapalne, które mogą być przyczyną zmiany stanu cery, zaczerwienienia lub zasinienia.

2. Trądzik, opryszczka

Wytłaczany z nasion Tamanu olejek kamani wykazuje bardzo silne działanie antybakteryjne, antybiotyczne i przeciwzapalne, a więc skutecznie sprawdza się w leczeniu trądziku. Te właściwości to zasługa dwóch typowych wyłącznie dla tego oleju kwasów tłuszczowych – kalofillowego oraz kalofilloidyny.

3. Grzybica stóp i paznokci

Olej z drzewa Tamanu to bardzo dobry środek przeciwgrzybiczny. Regularne wcieranie go w miejsca, które zarażone są różnymi odmianami grzybów, może przynieść zaskakujące efekty – wyeliminowanie grzybicy, cofnięcie zmian chorobowych i zabezpieczenie skóry oraz paznokci przed nawrotem schorzenia.

4. Blizny, świeże rozstępy

Wpływ bio-oleju z drzewa Tamanu na redukowanie świeżych rozstępów lub blizn został potwierdzony przez BioScience Laboratories w 2001 roku. W ciągu trzech dwóch miesięcy regularnego stosowania (przynajmniej na dwa dziennie) oleju tamanu na miejsca z bliznami zauważalne są pozytywne efekty – blizny się zmniejszają, stają bardziej płytkie i mniej widoczne.

5. Zrogowacenia, pękanie skóry

Właściwości oleju tamanu są dobrze znane od wieków – świetnie regeneruje, restrukturyzuje i nawilża skórę nawet w najgłębszych jej warstwach. To sprawia, że problem rogowacenia i pękania skóry np. na piętach lub łokciach można wyeliminować każdego dnia wklepując kilka kropel oleju tamanu w problematyczne miejsca.

6. Pierwsze oznak starzenia

Olej tamanu bardzo chętnie stosuje się jako środek ochronny, ponieważ zawarte w nim składniki aktywne wyjątkowo skutecznie ochraniają skórę przed szkodliwym działaniem np. promieni słonecznych. To sprawia, że skóra jest mniej narażona na starzenie, natomiast dodatkowe działanie wygładzające i przeciwzmarszczkowe oleju tamanu zapewnia młodość i witalność skórze.

7. Pękające naczynka, żylaki

Cudowne właściwości olejku tamanu sprawiają, że przyspiesza on regenerację naczyń krwionośnych i poprawia krążenie. Aplikowanie oleju z Tamanu na skórę pomaga niwelować problem pękających naczynek, bo naczynia krwionośne zostają uelastycznione, a żylaki stają się mniej widoczne i uciążliwe.

6 Komentarzy

  1. 99Kama Odpowiedz
  2. La_ Loona Odpowiedz
  3. AnitaM Odpowiedz
  4. Paulina Odpowiedz
  5. Miśka Odpowiedz
  6. KasjaBlue Odpowiedz

Zostaw komentarz